Wpisz tekst i naciśnij Enter

Projektor w domu 7° – Syndrom wenecki

Zapraszamy serdecznie na 7 seans w ramach cyklu PROJEKTOR w domu – film Andreasa Pichlera „Syndrom wenecki”.

Nie będzie to niestety miła podróż, nie skupimy się na pięknych zabytkach czy czarujących kanałach – ale na rozpadzie miasta – zatracającego się nie na skutek czasu czy wody, ale niekontrolowanego najazdu turystów.

Tradycyjna tkanka miejska Wenecji praktycznie zaciera się bezpowrotnie. Zanikają usługi miejskie, zamykane są szpitale, poczta i inne urzędy. Ostatni mieszkańcy opuszczają miasto, bo nie stać ich na utrzymanie. Ceny mieszkań rosną, a Wenecja powoli traci koloryt lokalny i staje się wielkim turystycznym Disneylandem. Zamienia się w intratny hotelowy biznes, który okazuje się rajem dla turystycznych agencji, a także wymarzonym portem dla wielkich rejsowych statków, które zawijają tu codziennie, dowożąc wciąż nowych turystów.

Bądźcie z nami w czwartek 30 kwietnia o 21.00 🎥 🎥 🎥.
Liczymy na wasze spostrzeżenia, zdjęcia i komentarze w wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy na godzinę przed wydarzeniem.

Do zabawy zapraszamy nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów, ale także naszych przyjaciół z innych miast.

Projektor w domu to inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP w ramach której zapraszamy wszystkich do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła, a o wybranym tytule będziemy Was informować parę dni przed wydarzeniem. Zależy nam na wspólnym doświadczeniu – dlatego gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w wydarzenie poprzez posty, zdjęcia, komentarze w czwartek o 21.00 – chcemy wiedzieć, że jesteście z nami!