Wpisz tekst i naciśnij Enter

Wystawa w Bydgoszczy „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury.

19 stycznia 2022 roku

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to projekt wystawienniczy, w ramach którego przyglądamy się fenomenowi architektonicznemu po 1918 roku na terenie Polski. W 2019 roku poddaliśmy analizie wycinki historii pięciu miast: Krakowa, Warszawy, Lublina, Poznania i Katowic.

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki rusza z drugą edycją wystaw z serii „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”.

Tym razem, do wciąż aktualnej dyskusji, NIAiU zaprosił regionalne oddziały Stowarzyszenia Architektów Polskich w Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie oraz Radomiu. Wspólnie z lokalnymi kuratorami przyglądał się zmianom w krajobrazie architektonicznym oraz próbował zdefiniować tożsamość kolejnych sześciu miast.

NIAiU zaprasza na wystawy, które są efektem dyskusji o zachodzących zmianach w polskiej architekturze i urbanistyce ostatniego stulecia. „Chcemy nie tylko promować polską kulturę architektoniczną, lecz także zaprosić do refleksji nad naszym otoczeniem i jakością przestrzeni, w której żyjemy”.

Już od 27 stycznia zapraszamy do Bydgoszczy, gdzie we współpracy z lokalnym kuratorem i Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy zaprezentujemy pierwszą wystawę w ramach tegorocznej edycji.

Wystawa w Bydgoszczy – informacje  

Czas trwania: 27.01–31.03 2022
Wernisaż: 27.01, godz. 18.00 

Miejsce:
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego 
Gmach Główny, ul. Gdańska 4