Wpisz tekst i naciśnij Enter

NAWW 2021 – prezentacja laureatów kat. DZIEŁO EKSPORTOWE+PRZESTRZEŃ WSPÓLNA

7 marca 2022 roku

Zapraszamy na publiczną prezentację laureatów zeszłorocznej edycji Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW). Bliżej zapoznamy się z projektami, które otrzymały Nagrodę w kategorii – DZIEŁO EKSPORTOWE – WILCZA FOR/REST w Karpaczu, oraz PRZESTRZEŃ WSPÓLNA – Ścieżka w koronie drzew w Poznaniu.

Projekty przedstawią ich autorzy architekci z pracowni Studio de.materia oraz architekci z pracowni AN-Architekt Adam Nogaj oraz Vowie Studio

15.03.2022 g. 18.00
SARP social club, Stary Rynek 56 w Poznaniu

WILCZA FOR/REST w Karpaczu
autorzy: Studio de.materia Adam Wysocki

uzasadnienie sądu:
Uznanie jury wzbudziło atrakcyjne rozwiązanie architektury górskiej o międzynarodowej, a nie regionalnej estetyce, która mimo to świetnie wpisuje się w krajobraz. Z prostotą bryły kontrastuje różnorodność materiałów i detalu.

Ścieżka w koronie drzew w Poznaniu
autorzy: AN-Architekt Adam Nogaj we współpracy z Vowie Studio

uzasadnienie sądu:
Zrealizowana w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek” poprowadzona nad bagienną doliną Szklarki, od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią., urzekła Jury prostotą pomysłu i wykonania. Wzniesiona na wysokości koron drzew i pomiędzy nimi umożliwia obserwację natury z zupełnie innej perspektywy. Wykonana w naturalnej drewnianej konstrukcji, z upływem czasu ściemnieje i wpisze się w krajobraz leśny. Częścią ścieżki są wnęki wypoczynkowo-widokowe oraz zadaszone miejsce dla małej gastronomii, które sprzyjają kontemplacji pobliskiej przyrody. W ocenie Jury stanowi atrakcję terenów uroczyska Malta, a wzbogacona o plansze edukacyjne i atrakcyjne miejsca przestrzeni publicznej na jej końcach przyciągnie jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów.

Zapraszamy !

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

SPONSOR GŁÓWNY NAGRODY
Aliplast

SPONSOR
Equitone

PARTNERZY NAGRODY
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Baumit, Wienerberger, Sunroof Polska

PARTNER WYDARZENIA
Miasto Poznań

PATRONAT MEDIALNY
Architektura i Biznes, Architektura Murator, WhiteMAD, Zawód: Architekt, Radio Poznań, Głos Wielkopolski