Wpisz tekst i naciśnij Enter

DOMOKRĄŻCY Warszawa- Berlin odc. 2 Wildenbruchstr./mieszkanie

Już jest dostępny drugi odcinek z serii DOMOKRĄŻCY Warszawa- Berlin.
Z Warszawy przenosimy się do berlińskiej dzielnicy Neukoelln gdzie o swoim mieszkaniu opowie architekt Filip Wawrzyniak. Odcinek możecie obejrzeć zarówno na stronie internetowej projektu www.domokrazcy.pl oraz na kanale YT cyklu.

link: https://youtu.be/JHaTS6G4pPI

DOMOKRĄŻCY Warszawa- Berlin odc. 2

Berlińska dzielnica Neukölln to żywy, wibrujący fragment niemieckiej stolicy zamieszkany przez reprezentantów różnych narodowości. Od siedmiu lat mieszka tu w wynajętym mieszkaniu Filip Wawrzyniak, architekt i współtwórca designerskiego startupu. W berlińskim odcinku Domokrążców opowiada o tym, jak żyje się w wielokulturowej dzielnicy, a także o blaskach i cieniach współwynajmowania lokum oraz zawiłości związanych z dostępnością lokali w Berlinie.
Trzypokojowe mieszkanie, do którego zaglądamy mieści się w spółdzielczym kwartale zabudowy z lat 20. XX wieku. Wielką zaletą tego kompleksu jest bardzo obszerny, zielony, pozbawiony ruchu kołowego współdzielony dziedziniec. Również bliskość wszelkiego rodzaju usług oraz miejsc spotkań i wypoczynku sprawia, że skromne, ale wygodne lokum jest atrakcyjnym miejscem do życia.

STRONA INTERNETOWA:
http://domokrazcy.pl/

ORGANIZATORZY:

SARP Oddział Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Centrum Otwarte, Fundacja Made in art

PARTNERZY:

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Bund Deutscher Architekten BDA

MEDIA:

Architektura i Biznes, IKS, Radio Afera, WHITEMAD