Wpisz tekst i naciśnij Enter

Architektura & Biznes – nowy numer 4/2022 do pobrania BEZPŁATNIE!

30 marca 2022 roku

Redakcja A&B udostępnia najnowszy numer miesięcznika „Architektura & Biznes” – 4/2022 „O kondycji zawodu architekta” do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH!

jaka jest kondycja zawodu architekta? — to temat kwietniowego wydania A&B. na okładce oczywiście laureat tegorocznego Pritzker Architecture Prize, czyli Diébédo Francis Kéré.

zastanawiamy się, pytamy architektów i dyskutujemy:

-jakie są ramy funkcjonowania zawodu dzisiaj?

-czy i jak zmieniają się zasady uprawiania architektury w Polsce?

-jak to wpływa na kondycję architektek i architektów?

-jak sobie radzić z rozmaitymi patologiami, takimi jak długie godziny pracy, niskie stawki za projekty, darmowe koncepcje, które psują nawyki inwestorów i cały rynek, brak przewidywalności procesu projektowo-realizacyjnego, niepewność związaną z płynnością finansową pracowni, złe plany miejscowe, które uniemożliwiają jakości?

Swoimi doświadczeniami dzielą się m.in.: Robert Konieczny z KWK PROMES, Monika Arczynska z gdańskiej pracowni A2P2 architecture & planning, Ewelina Jaskulska, Iwona Buczkowska, Hugon Kowalski z UGO Architecture, Bartek Bajon z PL.architekci, Marcin Steindel z Karpiel Steindel Architektura

☞ rozmawiamy również z Agatą Twardoch, Magdaleną Milert z Pieing, Maciejem Jakubem zawadzkim z MJZ Architechitecure.

☞ @Joanna Erbel pisze dla nas o projektowaniu dla ciała i umysłu, Bartek Haduch i Michał Haduch o bibliotece w Helsinkach, Mateusz Zmyślony o dwumieście Cieszynie, Ania Diduch o ArchiMatrixie

☞ dodatkowo błyskotliwe felietony Kuby Szczęsnego i Jakuba Głaza

☞ i wiele innych ciekawych tematów, recenzji i polemik oraz projektów i realizacji.

Link – https://www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

CZĘSTUJCIE SIĘ, BO WARTO!