Wpisz tekst i naciśnij Enter

Wielki sukces Lena Lighting – dwie nagrody Red Dot dla producenta oświetlenia z Wielkopolski

4 kwietnia 2022 roku

W tegorocznej edycji Red Dot Design Award lampy Lena Lighting zdobyły aż dwie statuetki. „Oscary designu” przyznano oprawom: Sizzano oraz UV-C Sterilon Flow. Oba nagrodzone projekty zostały stworzone przez Jakuba Zarzyńskiego – młodego twórcę z Poznania. Strategia Lena Lighting zakłada łączenie energooszczędnej technologii z wyróżniającym się designem.

Gratulujemy naszemu Mecenasowi tego wyróżnienia.

Oto nagrodzone produkty:

SIZZANO
Sizzano, zaprojektowana przez Jakuba Zarzyńskiego to nowoczesna lampa z pierwiastkiem klasycyzmu. Efektem tego połączenia jest ciekawa forma, która odzwierciedla świeże i awangardowe podejście projektanta do wzornictwa. Lampa powstała z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Może pełnić funkcję oświetlenia ogólnego lub rozświetlać przestrzeń światłem ambientowym, kreującym nastrój w pomieszczeniu. Delikatny w odbiorze wizualnym i zarazem bardzo wytrzymały uderzenioodporny klosz to podstawowy element dekoracyjny tej lampy. Otulony kołnierzem prezentuje się elegancko i nadaje wnętrzu prestiżu. Miękkie światło, które emituje lampa rozkłada się równomiernie na kloszu i jest przyjazne dla oka. Nie powoduje efektu olśnienia. Sizzano oferowane jest w dwóch rozmiarach. W większym osiąga imponujące 970 mm średnicy. Dostępne jest w różnych wariantach kolorystycznych, które pozwalają odzwierciedlić indywidualny styl przestrzeni, podkreślić osobowość użytkowników oraz inspirować do tworzenia wyjątkowych świetlnych aranżacji. Projektant przewidział również wersje lampy ze sterowaniem DALI, regulującym natężenie światła. Lampy z rodziny Sizzano są energooszczędne i przyjazne środowisku.

Sizzano

UV-C STERILON FLOW

Lampa, która dzięki wykorzystaniu światła UV-C eliminuje z powietrza wirusy, bakterie i grzyby. Proces dezynfekcji odbywa się we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu może bezpiecznie pracować w obecności ludzi. Funkcjonalność i technologia zostały tu połączone z przemyślaną, dopracowaną i estetyczną formą.

UV-C STERILON FLOW to projekt, który oddaje ideę syntezy nowych technologii i funkcjonalności z klasyczną formą i łagodną, ponadczasową estetyką. Jest efektem połączenia wieloletniego doświadczenia ekspertów Lena Lighting ze świeżym, spojrzeniem młodych projektantów. To lampa, która jest reakcją na zmieniający się świat – nową sytuację życiową i zdrowotną, która wpłynęła na wzrost potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa.

Prosta forma i minimalistyczna obudowa sprawiają, że można ją traktować jak elegancki mebel i spójny element wyposażenia. Myślenie o świetle i powietrzu, które kojarzą się z lekkością, wpłynęło na ostateczny kształt lampy. Efektem jest dojrzały, subtelny design, budujący w użytkowniku poczucie komfortu i wewnętrznego spokoju.

Produkt ten wygląda równie dobrze w szpitalnym pomieszczeniu, jak i nowoczesnej, architektonicznej przestrzeni.

UV-C STERILON FLOW