Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Małe Naramowice

22 kwietnia 2022 roku

Zapraszamy na kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE. Tym razem odwiedzimy wspólnie z Jakubem Głazem Naramowice – a dokładniej – jedno z najlepszych poznańskich osiedli mieszkaniowych zaprojektowane przez biuro  Are – Stiasny / Wacławek – Małe Naramowice.

Spacer odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 12.00.

Prowadzenie: Jakub Głaz

MAŁE NARAMOWICE

Naramowice nie kojarzą się raczej z przestrzennym ładem i ponadprzeciętną architekturą. jest jednak pewien wyjątek. To mieszkaniowa enklawa Małe Naramowice wybudowana w 2006 roku według projektu warszawskiej pracowni ARE Stiasny Wacławek. Dlaczego to wyjątkowa realizacja? Powodów jest kilka. Po pierwsze budynki stoją przy kameralnym pieszym placu pod malowniczym wzniesieniem, na którym stoi naramowicki kościół. Po drugie, formy tutejszej architektury kojarzą się bardziej ze standardem osiedli mieszkaniowych Holandii, Danii lub Niemiec. Po trzecie, uwagę przykuwają dobre materiały, unikalne detale oraz jakość wykonawstwa. Jak doszło do tej wyjątkowej realizacji? Czy położona obok zabudowa prowadzi z nią udany dialog? Czego trzeba, by w równie udany sposób tworzyć zabudowę mieszkaniową? Co jeszcze zbudowali Stiasny i Wacławek? O tym wszystkim na spacerze po małych Naramowicach i najbliższej okolicy, na który – wreszcie! – w komfortowy sposób będziecie mogli dojechać nową trasą tramwajową. 

Na wydarzenie obowiązują zapisy.
Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com.
Tytuł wiadomości: MAŁE NARAMOWICE.
Zapisy otwarte od poniedziałku 25 kwietnia br.

O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań

Partnerzy projektu: Lena Lighting, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich.

ZBUDOWANE

Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.

grafika: Sonia Dubois