Wpisz tekst i naciśnij Enter

Festiwal Nowy Plan 2022 – spacer WSPANIAŁA DZIECINIADA

WSPANIAŁA DZIECINADA

Dzieciniec pod Słońcem to pierwszy ogród jordanowski, który został wybudowany w Poznaniu – pod koniec lat 20. XX wieku. Zabytkowy dziś kompleks jeszcze nie otarł się o modernizm, utrzymany jest w stylu dworkowo-uzdrowiskowym. Spełniał jednak modernistyczne postulaty dostępu do zieleni i świeżego powietrza. Kompleks otacza ogród w stylu francuskim w którym znajduje się fontanna oraz – mająca swoją ciekawą historię – rzeźba „Macierzyństwo”. Po niedawnym remoncie warto przyjrzeć się jego poszczególnym budynkom, a także otoczeniu: w pobliżu znajdują się – również odnowione – Łazienki Rzeczne. Spacerowi towarzyszyć będzie opowieść o genezie ogrodów jordanowskich. Wspomnimy też dawną kolejką harcerską, która tu zaczynała swoją trasę oraz pewien znacznie młodszy (i bardzo pechowy) modernistyczny kompleks rekreacyjny po drugiej stronie Warty.

data: 8.10.2022 g. 12.00
prowadzenie: Jakub Głaz

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: nowyplanfestiwal@gmail.com. Tytuł wiadomości: WSPANIAŁA DZIECINADA. Zapisy otwarte od 26 września. O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie. Pełen program festiwalu dostępny na stronie internetowej : http://www.nowyplanfestiwal.pl/

Organizatorzy
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Centrum Otwarte, Fundacja Made in art, Stowarzyszenie Punkt Wspólny

Partnerzy
Miasto Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Lena Lighting

Media
Architektura i Biznes, Whitemad Magazine, IKS, Kulturapoznan.pl