Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach

Drugim spacerem, który odbędzie się 20 maja będzie zwiedzanie Gminnego Ośrodka Tradycji i Kultury w Komornikach – który w 2021 roku otrzymał Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego (NAWW) w kategorii Budynek użyteczności publicznej.

data: 20 maja 2023 roku g. 11:00 ( wyjazd z Poznania podstawionym autobusem) do Czempinia,
ok. 13.30-45 – oprowadzanie w Komornikach
prowadzenie: arch. Piotr Bartosik

GMINNY OŚRODEK KULTURY i TRADYCJI W KOMORNIKACH
koncepcja AKPB Architekci/ P. Bartosik,
projekt budowlany: APA ARCHES

Budynek, choć częściowo dwukondygnacyjny, jest niewysoki (maksymalna wysokość to 12 metrów), rozłożysty, dzięki czemu dobrze harmonizuje z okoliczną zabudową, jej gabarytami i charakterem. Bryła Centrum Tradycji i Kultury Komorniki jest nieregularna, organiczna, zdefiniowana przede wszystkim przez łamane płaszczyzny dachu i ścian, które wykonano z tego samego materiału. Na ich tle wyróżniono natomiast zagłębienia w elewacjach, które wyłożone zostały drewnianą okładziną. Dynamiczna, niebanalna sylwetka
budynku stanowi bez wątpienia jego element wyróżniający, charakterystyczny, który ma szansę ponadto przyczynić się do wzrostu zainteresowania także prezentowaną przez placówkę ofertą kulturalną.

Spacer odbędzie się dzięki wsparciu firmy Aliplast. Dziękujemy za wieloletnią współpracę.
www.aliplast.pl

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com.
Tytuł wiadomości: KOMORNIKI.

Zapisy otwarte od 11.05.2023
O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

W treści maila prosimy także o informację czy chcą Państwo skorzystać z darmowego transportu zorganizowanego przez SARP Poznań czy samodzielnie dotrą Państwo do Komornik.


Wycieczka do Komornik połączona jest z innym spacerem z serii – ZBUDOWANE – Tlenownia Czempiniu ) – wyjazd z Poznania o godzinie 11. Pierwszym przystankiem jest Tlenownia w Czempiniu, ok. 13.30 planowane jest rozpoczęcie spaceru w Komornikach. Powrót do Poznania o godzinie 15.00.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Gminny Ośrodek Kultury i Tradycji w Komornikach, Aliplast
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

ZBUDOWANE
Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.