Wpisz tekst i naciśnij Enter

Wykład Też architekci, Neostudio, PL architekci

W tym roku SARP Poznań organizuje 40 już edycję Konkursu im.prof. Władysława Czarneckiego na najlepszą pracę semestralną wykonaną przez studentów architektury i kierunków projektowych na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Artystycznym.

Konkurs, który organizowany jest nieprzerwanie od 1984 roku (pierwotnie odbywały się 2 edycje rocznie jako podsumowanie semestru letniego i zimowego) jest jednym z najstarszych tego typu cyklicznym wydarzeniem w Polsce.

Na liście laureatów i wyróżnionych w konkursie, która liczy już blisko 300 pozycji, można znaleźć nazwiska uznanych architektów, wybitnych dydaktyków, zwycięzców konkursu J.B Quadro, przedstawicieli organów administracji architektonicznej, byłych i obecnych członków zarządu SARP i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Zapraszamy na drugie spotkanie, podczas którego poznamy bliżej prace laureatów Konkursu im. prof. Władysława Czarneckiego z lat 2000-2010. Projekty swoje i swoich pracowni przedstawią :

arch. Małgorzata Siekanko (Też architekci) – laureatka Konkursu z 2000 roku
arch. Bartosz Jarosz (Neostudio) – laureat z lat 2000,2002
arch. Bartłomiej Bajon (PL architekci) laureat Konkursu 2006

Wydarzenie odbędzie się 18 marca (środa) o godzinie 18.00 w siedzibie SARP Poznań. Serdecznie zapraszamy !TEŻ ARCHITEKCI

to grupa projektowa powstała jako kontynuacja studia architektury NIESFORMA, założonego w 2010 roku przez Małgorzatę Siekanko oraz Paulinę Wielgosz-Konewkę. W roku 2014 do zespołu dołączyła Marta Sękowska-Kulińska

Małgorzata Siekanko

Magister inżynier architekt urbanista. W roku 2001 otrzymała podwójny dyplom na Wydziale Architektury Planowania Przestrzennego Politechniki Poznańskiej oraz w Holandii w Hogeschool Brabant. W roku 2009 ukończyła podyplomowe studia z zakresu architektury i urbanistyki europejskich miast i metropolii, EMU-European Master of Urbanism TuDelft w Holandii. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Uprawnienia budowlane zdobyła w 2009 roku. Praktykuje w zawodzie od 2001 roku. Pracowała w renomowanych holenderskich oraz polskich pracowniach: Westerburgen & Raurell w Tilburgu, Maccreanor&Lavington w Rotterdamie oraz w Pracowni Projektowej Mariusza Wrzeszcza. Zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach architektonicznych i projektowych, m.in. wyróżnienie I stopnia za projekt InfoMedia w XX edycji Konkursu im. architekta Władysława Czarneckiego na najlepszy projekt studencki Wydziału Architektury i Planowania, III miejsce na architektoniczno-urbanistyczną koncepcję zagospodarowania placu Wiosny Ludów w Poznaniu, wyróżnienie za projekt koncepcyjny zagospodarowania rejonu ulicy Święty Marcin w konkursie Poznań – Centrum od Nowa. W latach 2006 – 2008 przeprowadzała badania porównawcze geograficzno-kulturowe będąc członkiem interdyscyplinarnego zespołu naukowo – badawczego w Holandii oraz Australii – Het Maakbare Land – Internationale Uitwisseling – The Artificial Land – International.

NEOSTUDIO

Biuro Neostudio Architekci powstało w 2005 roku jako efekt wieloletniej współpracy architektów: Bartosza Jarosza i Pawła Świerkowskiego. Paweł założyciel i współwłaścicielem Neostudio studiował na Wydziale Architektury Politecnico di Milano oraz na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie obronił dyplom w 2002 roku. Bartosz – założyciel i współwłaściciel pracowni studiował na ENSAIS w Strasbourgu i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej gdzie również obronił dyplom w 2002 roku. Architekci są autorami lub współautorami wielu różnorodnych w skali i stopniu skomplikowania projektów i realizacji. Byli w ostatnich latach wielokrotnie nagradzani i wyróżniani, między innymi otrzymali nagrodę SARP Roku 2009 pod patronatem Ministra Infrastruktury za najlepszą realizację w Polsce wzniesioną z wykorzystaniem środków publicznych oraz nagrodę Jana Baptysty Quadro Prezydenta Miasta Poznania za najlepszy obiekt zrealizowany w Poznaniu w roku 2009. Są również laureatami plebiscytu Sportowa Architektura Regionu 2016 czy Dominanta Wielkopolska – Wyróżnienie w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Dzięki współpracy z wieloma nagradzanymi biurami projektowymi, Paweł i Bartosz nabyli rozległe doświadczenie pozwalające kreować estetyczne i efektywne kosztowo rozwiązania dla swoich klientów.

PL architekci

Pracownia PL architekci zajmuje się projektowaniem obiektów architektonicznych oraz architekturą wnętrz. W swoich pracach architekci stawiają przede wszystkim na prostotę, funkcjonalność oraz dbałość o detale.Projektują tak, by „coś wynikało z czegoś”. Ich zdaniem najważniejszy w architekturze jest pomysł i czytelność jego przedstawienia. Ich architektura to raczej proste kształty i bryły bez zbędnych elementów i ozdobników.

Architekci projektując obiekty od razu myślą o wnętrzach, mimo że sam projekt wnętrz powstaje dużo później. Stylistyka wnętrz jest zawsze ściśle połączona z architekturą obiektu jak i całym jego otoczeniem – wówczas projekt jest kompletny!