Wpisz tekst i naciśnij Enter

Projektor w domu 10°- DOM

To już koniec ! Zapraszamy na nasze ostatnie spotkanie filmowe w ramach cyklu PROJEKTOR w domu. Ta wiosna zmieniła wszystko, nasze domy stały się centrum naszego wszechświata- miejscem naszej pracy i nauki, areną sportowych zmagań, poligonem doświadczeń kulinarnych czy … kinem.

Dlatego nie mogliśmy zakończyć tego cyklu inaczej niż spotkaniem pod hasłem DOM. Obejrzymy razem 3 filmy o domach zaprojektowanych przez różnych architektów, w rożnych zakątkach świata, w różnych momentach dziejowych. Rozpoczniemy od dokumentu o domach wybitnego amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta- twórcy idei „otwartego planu” , następnie poznamy ulubiony dom papieża architektury – letniskowy bungalow na francuskiej riwierze Le Corbusiera, i zakończymy wieczór w Chinach – gdzie 24 utytułowanych współczesnych architektów z całego świata zaprojektowało swoje domy marzeń dla Muzeum Stifang.

Zapraszamy w najbliższy czwartek 21 maja o godzinie 21.00 nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów na Facebooku, ale także naszych przyjaciół z innych miast.

Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, komentarze w danym wydarzeniu.

Link do filmu opublikujemy na profilu na Facebooku na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia https://www.facebook.com/events/2588309154724057/

Projektor w domu

Inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek o g.21) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła.

Zobacz wpisy