Wpisz tekst i naciśnij Enter

Nagroda Quadro 2020

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku nie było uroczystego spotkania, a samo ogłoszenie odbyło się w sposób zdalny. Członkom Sądu Konkursowego udało się jednak zobaczyć zgłoszone obiekty na żywo.

Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania i członek Jury Piotr Sobczak powiedział o tegorocznej edycji: To, co w tym roku zostało zgłoszone, prezentuje dość wyrównany poziom (…)

Wiceprezydent Miasta Poznania Bartosz Guss z kolei zauważył w wywiadzie dla Gazety Wyborczej z dnia 19.10.2020 r.: Cieszy duża ilość dobrych projektów. Inwestorzy coraz bardziej przywiązują wagę do jakości materiałów oraz dbałości o kontekst urbanistyczny.

W tym roku Sąd konkursowy postanowił przyznać Nagrodę oraz wyróżnienie.

Nagroda trafiła do firmy CDF Architekci za projekt Kamienicy „Żelazko”, a wyróżnienie do firmy Insomia za projekt budynków mieszkalnych „Nowy Strzeszyn”.

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań składa serdeczne gratulacje autorom pracy nagrodzonej i wyróżnionej, przede wszystkim Kolegom z SARP: Karolowi Fiedorowi i Szymonowi Januszewskiemu.