Wpisz tekst i naciśnij Enter

Czym jest dla Ciebie Poznań?

Wydział Socjologii UAM we współpracy z Miastem Poznań, Fundacją Rozwoju Miasta Poznania i Fundacją Naukową im. Floriana Znanieckiego organizuje konkurs pt. „Czym jest dla Ciebie Poznań”.

Konkursy z cyklu „Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?” są unikalnym przedsięwzięciem badawczym i społecznym organizowanym od prawie stu lat. Zbierając wypowiedzi różnych osób, które na swoje, odmienne sposoby doświadczają miasta, konkursy wspierają debatę na tematy ważne dla życia w Poznaniu.

Po raz pierwszy, przy okazji PeWuKi, konkurs zorganizował w 1928 r. Florian Znaniecki, dyrektor Polskiego Instytut Socjologicznego, jeden z twórców metody biograficznej w socjologii. W 1964 r. pod egidą Katedry Socjologii UAM badanie powtórzył Janusz Ziółkowski, socjolog miasta i procesów urbanizacji. Trzeci konkurs ogłosili w 1994 r. Ryszard Cichocki i Krzysztof Podemski w imieniu Instytutu Socjologii UAM.

Czwarta edycja konkursu skierowana jest do osób mieszkających w Poznaniu lub związanych z nim (np. mieszkańcy aglomeracji), w różnym wieku, o różnych poglądach i losach życiowych.

Wypowiedzi pisemne i mówione (nagrane) zbierane są do 30 czerwca 2021 r. Przewidziano nagrody dla laureatów, a także losowanie nagród wśród wszystkich uczestniczek i uczestników.

Pula środków przeznaczonych na konkurs wynosi 17 000 zł. Wybrane i uprzednio zanonimizowane wypowiedzi zostaną, za zgodą autorek i autorów, opublikowane. Wszystkie odpowiedzi są ważne, posłużą do socjologicznych badań nad Poznaniem.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.czympoznan.pl.

Zachęcamy do udziału w konkursie!