Wpisz tekst i naciśnij Enter

Zbudowane- NOWY STRZESZYN

data publikacji: 5 czerwca 2021 roku

Bohaterem kolejnego spaceru w ramach cyklu ZBUDOWANE będzie kompleks mieszkaniowy NOWY STRZESZYN- laureat Nagrody NAWW w kategorii DOM. 

Nowy Strzeszyn to założenie, będące poszukiwaniem czegoś między domem a mieszkaniem -synergią zalet obu. Ludzka skala skorelowana z faktycznymi potrzebami człowieka zaowocowała zaprojektowaniem racjonalnych, funkcjonalnych, kompaktowych i energooszczędnych domów/mieszkań. Urbanistyka osiedla to efekt unikania konfliktów z istniejącą zielenią, zabudowa między drzewami. Poszanowaniem tego, co zastane. Przestrzenie wspólne, tajemnicze przejścia, kameralne placyki. Miejsca sprzyjające integracji międzysąsiedzkiej oraz własne ogrody pozwalające skryć się w poszukiwaniu prywatności. Osiedle to próba poszukiwania alternatywy dla wysokiego budownictwa wielorodzinnego.

Spacer odbędzie się w piątek 11 czerwca o godzinie 18.00
Prowadzenie pracownia INSOMIA architekci

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: NOWY STRZESZYN . Zapisy otwarte od 6 czerwca o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

ZBUDOWANE- Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną. Rozpoczynamy czwartą odsłonę cyklu z wielką nadzieją, że tym razem uda nam się zrealizować cały program i pospacerować z Wami po wyjątkowych poznańskich obiektach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich