Wpisz tekst i naciśnij Enter

Zaproszenie na koncert performatywny wiolonczelistki Susanne Szambelan IN SPACE

6 lipca 2021 roku

Jako wydarzenie towarzyszące wystawie „Przestrzenna czułość dźwięku”, któej patronem honorowym jest SARP OP, w najbliższy piątek – 9 lipca 2021 roku odbędzie się koncert performatywny wiolonczelistki Susanne Szambelan, zatytułowany IN SPACE.

Susanne Szambelan przyglądając się uważnie założeniom wystawy, postanowiła przeprowadzić odbiorców przez każdą z prac, poświęcając jej wybrany przez siebie utwór. Program wieczoru tworzy tym samym nową strukturę wokół założeń wystawy. Każdy z uczestników tego wydarzenia będzie mógł samodzielnie wybrać sobie sposób odbioru: siedząc, leżąc, bądź stojąc w wybranym przez siebie miejscu, zadecyduje o zmianie odległości od źródła dźwięku.

Susanne Szambelan wiolonczelistka “obdarzona ogromną wrażliwością artystyczną” (Longplay), urodziła się w Nowym Jorku i wychowała w Poznaniu. Jako piętnastolatka zadebiutowała po raz pierwszy z orkiestrą, wykonując “Wariacje na Temat Rokoko” Piotra Czajkowskiego wraz z Orkiestrą Symfoniczną w Kownie. Ów koncert zapoczątkował liczne koncerty w Polsce, Rosji oraz Hiszpanii, gdzie Susanne występowała jako solistka z takimi orkiestrami, jak Sinfonietta Cracovia, Kaliningradzka Orkiestra Symfoniczna, czy Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. W 2014 r. przeprowadziła się do Berlina, by rozpocząć studia w Hochschule für Musik “Hanns Eisler”, gdzie otrzymała dyplom licencjacki w klasie prof. Stephana Forcka. Jej kolejnym mentorem został prof. Claudio Bohorquez, pod którego skrzydłami studiowała kolejne dwa lata, kończąc 6-letnie studia w “Hanns Eisler” z najwyższymi punktacjami dyplomowymi. Susanne została laureatką wielu konkursów, zdobywając nagrody między innymi na Międzynarodowym Konkursie Manhattan w Nowym Jorku, Konkursie im. Domenica Gabriellego w Berlinie, czy Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach. 

Program koncertu:

1. El Malei Rachamim ar. Susanne Szambelan
2.  Krzysztof Penderecki Serenade&Scherzo from Divertimento
3. Benjamin Britten Cello Suite No. 3, Op. 87
Introduzione: Lento
Marcia: Allegro
Canto: Con Moto
Barcarolla: Lento
Dialogo: Allegretto
4. J.S. Bach Suita Nr.1 G-Dur na wiolonczelę solo BWV 1007
Prélude, Courante, Sarabande
5. Pablo Casals Song of the Birds
6. Toshirō Mayuzumi Bunraku

Wstęp na wydarzenie z bezpłatną wejściówką. Rezerwacja bezpośrednio w Galerii lub pod numerem telefonu: 62 7674081.

Więcej informacji dotyczących koncertu: 
https://tarasin.pl/zapraszamy-na-koncert-performatywny-susanne-szambelan-in-space/