Wpisz tekst i naciśnij Enter

Nowy Strzeszyn z Nagrodą im. Jana Babtysty Quadro za rok 2020

19 października 2021 roku

Laureatów 23 edycji Nagrody im. J. B. Quadro poznaliśmy w poniedziałek, 18 października 2021 roku podczas uroczystej gali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za rok 2020 decyzją Jury Nagrody otrzymał obiekt:
Nowy Strzeszyn, etap 1B, ul. W. Różańskiego 25,27,29,31,33,35,37,39,41, autorstwa Szymona Januszewskiego, pracownia Insomia.

zdobywca Quadro za rok 2020
Nowy Strzeszyn, etap 1B, pracowania Insomia

Opinia Jury o nagrodzonej realizacji:
Projekt otrzymuje nagrodę za zaprojektowanie unikalnej, przestrzeni, tworzącej oryginalny i wyjątkowy klimat, w którym skala człowieka jest wartością podstawową. W obecnych latach, kiedy minimalizm i oszczędność środków jest wartością szczególnie cenioną, autor konsekwentnie realizuje, odmienną ideę, w której charakter miejsca buduje bogactwo detalu oraz różnorodność zastosowanych materiałów. Mimo tej złożoności kompozycje cechuje szlachetność i harmonia, co świadczy o wysokiej wrażliwości i dużych umiejętnościach architektonicznych autora. Na uznanie zasługuje też sposób podejścia do pracy projektowej – ilość włożonej w projekt pracy i poświęconego czasu. Świadczy to o wyjątkowej pasji i zamiłowaniu do zawodu. Wymienione wartości pozwoliły na powstanie w Poznaniu miejsca, w którym człowiek, zieleń , architektura zafunkcjonowały w idealnej bliskości i zgodności.

W tym roku, w wyniku dyskusji nad wybranymi obiektami, zgodnie z Regulaminem Nagrody, Jury przyznano dwa wyróżnienia dla obiektów:
1. Dom Rozcięty, POZ 4, ul. Racławicka 70, autorzy: PL Architekci.

Dom Rozcięty, PL Architekci

2. Zespół budynków mieszkalnych Trójpole, ul. Trójpole 1, autorzy: Ultra Architects sp. z o.o.

Trójpole, Ultra Architects

Wszystkim Finalistom, Zwycięzcy i Wyróżnionym gratulujemy!

Konkurs organizują: Miasto Poznań, UWI Inwestycje S.A. i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Dotychczasowi Laureaci