Wpisz tekst i naciśnij Enter

NAWW 2020- spotkanie z laureatami kat. MŁODY TWÓRCA

27 października 2021 roku

Zapraszamy na spotkanie z laureatami Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego z 2020 roku – w kategorii MŁODY TWÓRCA- Adamem Wiercińskim, Borysem Wrzeszczem i Hugonem Kowalskim.
Słodko gorzkie spotkanie na temat sytuacji młodych architektów w naszym kraju. Jak postrzegają polską architekturę ? Czy wybraliby ponownie tą samą drogę? Nad czym teraz pracują, jakie mają plany

Przyjdź i porozmawiaj z nami o architekturze

Data: 4.11.2021 g. 18.00
Gdzie: SARP sociak club – Stary Rynek 56 w Poznaniu
Prowadzenie: Marcin Kościuch

ADAM WIERCIŃSKI. Ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2015 roku założył własną pracownię wiercinski-studio, którą rozwija do dziś. Realizuje projekty w różnej skali, od przestrzeni publicznych, przez domy, wnętrza, aż po meble. W swoich projektach tworzy nie tylko przestrzeń i funkcję, ale również pojedyncze serie wyposażenia – takie jak meble, obiekty i detale, które wpływają na unikatowy i indywidualny charakter miejsca. Za wybrane projekty otrzymał nagrody i wyróżnienia, między innymi Nagrodę Roku SARP za projekt Ogrodu Szeląg z pawilonem kultury. Realizacje pracowni były wielokrotnie publikowane w branżowych mediach w druku i internecie. Od 2019 roku jest członkiem zarządu poznańskiego oddziału SARP.

BORYS WRZESZCZ – Studia architektoniczne pierwszego stopnia ukończył na Politechnice Poznańskiej. Architekt z tego okresu najlepiej wspomina okres półrocznej wymiany na uczelni w Lublanie na Słowenii, gdzie uczestniczył w zajęciach projektowych prowadzonych przez Vasę Perovica, którego do dziś uważa za swojego najlepszego nauczyciela. Po powrocie ze Słowenii, architekt obronił licencjat na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Podczas studiów na tej uczelni zajął 1 i 2 miejsce w konkursie im. prof. Czarneckiego na najlepsze prace semestralne zrealizowane na poznańskich wydziałach architektury. Po obronie pracy licencjackiej zaaplikował na studia magisterskie w Kopenhadze, Delf i Mediolanie. Dostał się na dwie ostatnie uczelnie, ale celem była Królewska Duńska Akademia Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Borys nie zdecydował się na przyjęcie miejsc w Delf czy Mediolanie.

HUGON KOWALSKI. Od 2010 roku prowadzi pracownię projektową UGO. W 2011 roku ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na 4 roku studiów rozpoczął pracę jako asystent w Pracowni Projektowania Architektonicznego I – kierowanej przez profesora arch. Andrzeja Kurzawskiego. Autor projektu “Let’s talk about garbage” prezentowanego na wystawie głównej Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Laureat nagrody Archiprix International Award za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2011-2013. W 2019 roku otrzymał za działalność edukacyjną i społeczną medal “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Fan konkursów architektonicznych. Bardzo miły człowiek.

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

SPONSOR GŁÓWNY NAGRODY
Lena lighting

SPONSOR NAGRODY
Aliplast

PARTNERZY NAGRODY
Akademia architekta, Baumit, Betonowy Wojtek, Duravit, Ipnotic, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, STEICO, EQUITONE, Wienerberger, YERG Concrete Solutions

PATRONAT MEDIALNY
Magazyn ARCH, Architektura murator, Architektura i Biznes, WhiteMAD, Życie Kalisza, Radio Poznań, Głos Wielkopolski