Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Ścieżka w koronie drzew

4 kwietnia 2022 roku

Kolejne spotkanie w ramach cyklu ZBUDOWANE poświęcone będzie laureatowi Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2021 w kat. Przestrzeń wspólna – Ścieżce w koronie drzew.

ZBUDOWANE
Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.

Spacer odbędzie się w sobotę 23 kwietnia o godzinie 12.00.
Spacer poprowadzą architekci – twórcy projektu- Adam Nogaj oraz Wiesław Vowie

ŚCIEŻKA W KORONIE DRZEW

Ścieżka w koronach drzew to jedna z tych atrakcji, która od momentu powstania u większości poznaniaków wzbudza zachwyt. Drewniana konstrukcja, która powstała na skraju Jeziora Maltańskiego, znajduje się w dolinie rzeki Szklarki, w samym środku lasu. Wznosi się na 13 metrów, a całość mierzy 250 metrów. Dzięki czemu możemy wybrać się w podróż pomiędzy drzewa, a nawet korony drzew. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę. To drugi tego typu obiekt w Polsce. Częścią ścieżki jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego doskonale widać pobliską przyrodę. Inwestycja była realizowana w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek” Lasów Poznańskich. Wcześniej do użytku oddano ścieżkę przez teren bagienny i pływający pomost.

Na wydarzenie obowiązują zapisy.
Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com.

Tytuł wiadomości: ŚCIEŻKA.
Zapisy otwarte od 4 marca 2022 roku.

O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Partnerzy projektu: Lena Lighting, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Poznańskie Towarzystwo Urbanistów Polskich.