Wpisz tekst i naciśnij Enter

Wykłady projektu Poznań-Brno:direct link. Lecture series

Zapraszamy na 3 wykłady realizowane w ramach projektu Poznań-Brno:direct link. Lecture series

Wykłady odbędą się w piątek 9 grudnia o godzinie 18.00 w SARP social club (Stary Rynek 56 w Poznaniu).

Krótkie wykłady przedstawią trzy poznańskie pracownie:

boaa – Michał Bekas

boaa to multidyscyplinarne studio architektoniczne prowadzone przez Michała Bekasa z siedzibą w Poznaniu. Michał po kilku latach doświadczeń pracy w biurach architektonicznych w Shanghaju (Chiny), Tokio (Japonia), Bergen (Norwegia), jest obecnie skupiony na rozwijaniu swojej własnej pracowni. boaa specjalizuje się w projektowaniu architektonicznym starającym się poszukiwać nowych form i materiałów, ale również zajmuje się projektowaniem wnętrz, tworzeniu przestrzeni komercyjnych i publicznych oraz budowaniem systemów komunikacji przestrzennej- wayfinding.

ARPA – Bartosz Gurawski

ARPA, Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego, powstała w 1989 roku w Poznaniu. Jej twórca, absolwent WA PK, był nie tylko czynnym architektem, ale też od 1975 roku wykładowcą na WA PP, a od 2007 roku laureatem prestiżowej Nagrody Honorowej SARP. Biuro ARPA ma na koncie liczne realizacje mieszkaniowe (np. kompleks apartamentowo-hotelowy Wstęga Warty w Poznaniu) i obiekty użyteczności publicznej. Wśród tych drugich najważniejsze to obiekty sakralne (kościół w Prudniku z 1990 roku czy Lesznie z 1995 roku) i uczelniane (kampus Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku w Poznaniu, realizowany w wielu etapach od 1974 roku, czy rozbudowa Akademii Muzycznej w Poznaniu, 2006). Styl architekta określa się mianem neomodernizmu, zharmonizowanego z otoczeniem. Bartosz Gurawski dołączył do zespołu pracowni w 2016 roku.

ULTRA architects

Poznańską pracownię Ultra Architects założyli w 2004 roku Marcin Kościuch (dyplom WA PP 1999) i Tomasz Osięgłowski (dyplom WA PP 1998). Obaj jeszcze w czasie studiów rozpoczęli praktykę w Studiu ADS, gdzie pracowali przy najgłośniejszych realizacjach Poznania ostatnich lat: Starym Browarze, nowym terminalu w Ławicy, holu wejściowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po sześciu latach usamodzielnili się, tworząc Ultra Architects. Ich projekty łączy zmiłowanie do neomodernistycznej estetyki, konceptualne podejście oraz brak ortodoksji. W 2009 roku biuro otrzymało nagrodę Europe 40 Under 40, przyznawaną przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design. Obecnie pracują nad dużymi budynkami użyteczności publicznej, obiektami handlowymi i biurowymi. Do ich najważniejszych realizacji zaliczyć można Siedzibę „Wiadomości Wrzesińskich” (2016), Biurowiec Za Bramką (2016) czy Zespół Budynków Mieszkalnych Trójpole w Poznaniu (2021) oraz Kamienicę Wildecką (2021).

Zapraszamy!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań

Partnerzy:
Miasto Poznań,
Lamilux