Wpisz tekst i naciśnij Enter

DOMOKRĄŻCY III – odc.3 Akademik

Przedostatni odcinek DOMOKRĄŻCÓW w tym roku Was zaskoczy. Tym razem nie odwiedzimy wspólnie domu czy mieszkania, ale jak przystało na miasto uniwersyteckie – Akademik. Nie jest to jednak zwyczajny akademik, ale dom duszpasterstwa akademickiego działający pod nazwą Koleżankium.

Tak barwnych wnętrz jeszcze nie pokazywaliśmy. I tak ogromnego sadu. Oraz tak niecodziennej, jak na nasz cykl, funkcji. Prezentujemy nietypowy akademik o nazwie „Koleżankium” – kameralne lokum dla studentek na poznańskim Boninie. Nietypowy jest też inicjator przedsięwzięcia, ksiądz Radek Rakowski, bardzo odmienny od typowego kapłana.
Koleżankium to miejsce nieoczywiste – blisko wysokiej blokowej zabudowy, ale o sielskim charakterze. Mieści się w ponad stuletnim domu pośrodku ogromnego sadu, w którym każdy, bez pytania może zbierać dla siebie czereśnie. Wewnątrz budynku królują za to nie owoce, ale kwiaty oraz bardzo żywe kolory. Jak tu się mieszka? Na jakich warunkach? Z jakich stron Polski i świata są lokatorki? O tym i o równie interesującym oraz zaskakującym sąsiedztwie dowiecie się z naszego najnowszego filmu.
Premiera online 22 grudnia (czwartek) godzina 18.00 na stronie internetowej www.domokrazcy.com oraz na kanale YT : https://www.youtube.com/channel/UCWnp-Vhgs76wZFATGAkzuug

trailer odcinka: https://youtu.be/xIDHpOBT8L0

UWAGA NOWA STRONA PROJEKTU!
www.domokrazcy.com

DOMOKRĄŻCY

Unikalne historie, interesujący mieszkańcy, różne metraże, wnętrza znane dotąd jedynie lokatorom i ich gościom. Teraz każdy ma szanse poznać różne oblicza domów i mieszkań – w filmach i spotkaniach z cyklu DOMOKRĄŻCY.

Projekt jest próbą zanotowania dzisiejszych sposobów zamieszkania oraz myślenia o domu, jego historii oraz przyszłości. DOMOKRĄŻCY pokażą zarówno lokale z bogatą historią, jak i te dopiero obrastające w ciekawe opowieści. Widać będzie meble dziedziczone od pokoleń, sprzęty kolekcjonowane lub uratowane przed wyrzuceniem, ale i uniwersalny design ze szwedzkiej sieciówki.

O wszystkim opowiadać będą sami mieszkańcy, którzy zaproszą widza nie tylko do salonu czy kuchni, ale też sypialni, łazienek lub pracowni. Opowieści gospodarzy oraz ich otwartość sprawiają, że DOMOKRĄŻCY to nie podrasowana relacja z wnętrzarskiego magazynu, a raczej sympatyczna i niezobowiązująca wizyta, w której może wziąć udział nie tylko pasjonat architektury i wnętrz, ale – po prostu – każdy.

ORGANIZATORZY:

SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Centrum Otwarte, Fundacja Made in art

PARTNERZY:

Miasto Poznań, Miasto Brno, Instytut Polski w Pradze, Czeskie Centrum, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, NAIU, Lena Lighting, MAKE MAKE, Port Sołacz

Zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Poznań.

MEDIA:

Architektura i Biznes, IKS, Radio Afera, WHITEMAD