Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Remiza strażacka

Nasz kolejny spacer pozwoli nam wrócić do dziecięcych marzeń na temat przyszłość. Bo kto kiedyś nie chciał być dzielnym strażakiem? Jakub Głaz w kolejnym spacerze cyklu oprowadzi nas do wyjątkowym obiekcie na Starym Mieście, który zajmuje Jednostka ratowniczo- gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej nr 1 na ulicy Wolnica 1.

data: 25 marca g. 11:00
prowadzenie: Jakub Głaz

Jednostka ratowniczo – gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej nr 1
autorzy: studio ADS: arch. Przemo Borkowicz, arch. Piotr Barełkowski

Niejeden palił się, by zostać strażakiem. Ale tylko niektórzy mają taką możliwość. A już zupełnie nieliczni doświadczają tego, jak działa i wygląda strażnica PSP na poznańskim Starym Mieście. W sobotę 25 marca można do nich dołączyć podczas kolejnego oprowadzania z cyklu „Zbudowane”. Wyjątkowy pod wieloma względami obiekt straży pożarnej powstał 20 lat temu, a zaprojektowało go Studio ADS. Budynek stanął w szczególnej lokalizacji: obok pierwszej w mieście siedziby straży i na terenie, gdzie stały średniowieczne mury miasta. Obie okoliczności miały duży wpływ na formę i funkcjonowanie obiektu. Czas zatem dowiedzieć się jak powstała staromiejska strażnica, dlaczego przybrała taki kształt oraz jak działa na co dzień.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: REMIZA. Zapisy otwarte od 17 marca o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

ZBUDOWANE
Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.

grafika: Sonia Dubois