Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Rynek Łazarski

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach cyklu ZBUDOWANE będzie zrewitalizowany Rynek Łazarski.

data: 12 maja 2023 roku g. 17:00
prowadzenie:  architekci z Autorskiej Pracowni Projektowej – Jacek Bułat

RYNEK ŁAZARSKI

Rynek Łazarski obecnie zajmuje powierzchnię 5800 m2, z czego ok. 4000 m2 przeznaczonych jest na handel. W wyniku prac modernizacyjnych nad placem powstało zadaszenie usytuowane na planie koła, pod którym ukryte zostały stragany i pawilony handlowe. Półprzezroczysty dach wykonany z jednokomorowej poduszki z folii ETFE nadaje konstrukcji lekkości i jednocześnie zapewnia odwiedzającym stragany dostęp do naturalnego światła. Rynek Łazarski zyskał także nową przestrzeń do organizowania okolicznościowych jarmarków oraz rekreacyjny skwer zlokalizowany w tzw. Lejku Łazarskim, czyli miejscu w trójkątnym kształcie odchodzącym od rynku aż do ul. Głogowskiej. Tam znalazło się także miejsce dla rzeźby Eki z Małeki, odwołującej się dla działającej w latach 50. w Poznaniu subkultury.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: RYNEK. Zapisy otwarte od 28 kwietnia  o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań

Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

ZBUDOWANE

Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.