Wpisz tekst i naciśnij Enter

Spotkanie o raporcie „Zawód na A”

Zapraszamy na spotkanie o raporcie „Zawód na A”.
W rozmowie o kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce wezmą udział inicjatorzy i współautorzy raportu ze Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele i studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Maciej Frąckowiak – współtwórca Raportu.

Projekt „Zawód na A” skupia się głównie na badaniu kondycji psychicznej osób studiujących i osób wykładających architekturę na polskich uczelniach. Na wstępnym etapie przeprowadzono warsztaty eksploracyjne, a w kolejnym badanie ilościowe z około 2200 osobami. Pytania dotyczyły specyficznych problemów związanych ze studiowaniem i nauczaniem architektury, ale badały również poziom depresji czy zaangażowania w pracę. Ostatnio zbadano również sytuację zawodową i finansową osób studiujących. Więcej dowiecie się na spotkaniu!

Z raportem możecie zapoznać się tu.

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2024 o godzinie 17:00 w siedzibie SARPu przy ul. Stary Rynek 56 w Poznaniu.

Wstęp bezpłatny, bez konieczności rejestracji.

Organizatorami spotkania są Miasto Poznań, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.