Wpisz tekst i naciśnij Enter

Zbudowane – II LO w Poznaniu

Zapraszamy na kolejny spacer w ramach cyklu Zbudowane. Tym razem Jakub Głaz zabierze nas na Łazarz by wspólnie odwiedzić jedno z najlepszych liceów w Poznaniu, którego prosta zewnętrzna forma skrywa wnętrza rodem z produkcji Wesa Andersona. Zapraszamy na spacer po II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. 

Spacer odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 17.00. 

II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Przy ulicy Matejki stoi szkoła niespodzianka. Proste powojenne elewacje poznańskiego II LO kryją coś w rodzaju wielopiętrowej bombonierki. Skąd ten kontrast i jak pierwotnie wyglądał budynek z 1907 roku? Kiedy został przeobrażony i rozbudowany? Jak dziś wyglądają jego wnętrza? Zobaczycie to podczas kolejnego oprowadzania w ramach cyklu Zbudowane. Zajrzymy w wiele zakamarków dawnej żeńskiej szkoły, a przy okazji opowiemy o innych budynkach szkolnych stawianych w Poznaniu tuż przed pierwszą wojną światową. Był to czas gwałtownego rozrostu miasta, szkół przybywało i każda ma do dziś indywidualny wyraz. Żadna nie została jednak zmodyfikowana tak zagadkowo, jak liceum przy Matejki.

ZBUDOWANE

Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną. 

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: LICEUM. Zapisy otwarte od 6 czerwca o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań

Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP