
Zapraszamy na kolejny spacer z cyklu ZBUDOWANE. Bohaterem kolejnego spotkania będzie nowe Centrum edukacyjno – administracyjne Ogrodu Dendrologicznego WLTD UPP.
Spacer odbędzie się w 22 maja (piątek) o godzinie 17.30.
prowadzenie : arch. Jan Szymankiewicz
Centrum edukacyjno – administracyjne Ogrodu Dendrologicznego WLTD UPP
autorzy: OBIEKT – arch. Jan Szymankiewicz, arch. Mateusz Wojcieszek
Ogród Dendrologiczny WLTD UPP, istniejący od blisko stu lat, po raz pierwszy w swojej historii posiada własną siedzibę. Przy głównym wejściu od ul. Warmińskiej znajduje się nowoczesne Centrum edukacyjno-administracyjne – miejsce, które łączy funkcje edukacyjne, biurowe i ekspozycyjne. Zaprojektowany przez młodych poznańskich architektów Jana Szymankiewicza i Mateusza Wojcieszka z pracowni OBIEKT budynek harmonijnie wpisuje się w otaczającą zieleń. Lekka, drewniana konstrukcja subtelnie wtapia się w krajobraz ogrodu, podkreślając jego przyrodniczy charakter i tworząc przestrzeń otwartą dla nauki, pracy i spotkań z naturą.
Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: OGRÓD. Zapisy otwarte od 4 maja o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Partnerzy projektu: Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP
