Wpisz tekst i naciśnij Enter

Komunikat Komisji Konkursowej 46. edycji Konkursu im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich

Komisja konkursowa 46. edycji konkursu im. architektów Janiny i Władysława Czarneckich odstąpiła od wyboru finalistów z uwagi na znaczące obniżenie poziomu merytorycznego nadesłanych prac względem lat poprzednich. Zdecydowana większość z 80-dziesięciu prac została zaprezentowana w niewystarczający sposób by podlegać obiektywnej możliwości oceny. 

Regulamin konkursu celowo nie narzuca formy prezentacji prac na etapie kwalifikacyjnym, pozostawiając uczestnikom swobodę wyboru środków przekazu. Jednocześnie każde zgłoszenie powinno zawierać podstawowe informacje pozwalające na ocenę projektu, takie jak opis założeń, lokalizacja, rzuty, schematy lub inne materiały przedstawiające rozwiązania funkcjonalne i przestrzenne.

Niepokojącym, nowym trendem jest prezentowanie projektu jako zestaw kilku generycznych wizualizacji przy marginalizacji pozostałych elementów projektu. Dodatkowo jedynie kilka prac dołączyło rekomendacje prowadzących wymagane w regulaminie.

W związku z powyższym odraczamy konkurs o termin późniejszy o jeden semestr dając szansę na lepsze przygotowanie i zaprezentowanie projektów. Nowy termin naboru i rozstrzygnięcia konkursu zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Zachęcamy studentów do zapoznania się z pracami nagrodzonymi w poprzednich edycjach konkursu, dostępnymi na stronie internetowej SARP Oddział Poznań, zwracając szczególną uwagę na sposób prezentacji projektów oraz analityczne podejście do procesu projektowego.

Kadrę akademicką zachęcamy do pilniejszego przyglądania się pracom, które rekomendują do konkursu.

Prosimy również Koleżanki i Kolegów architektów o pomoc w promocji tego konkursu wśród osób studiujących.”