Wpisz tekst i naciśnij Enter

ZBUDOWANE – Perfumiarnia

Bohaterem trzeciego spacer 6 edycji spacerów ZBUDOWANE będzie kompleks budynków mieszkalnych PERFUMIARNIA autorstwa JEMS architekci.

Spacer odbędzie się w czwartek 16 marca o godzinie 17.00.

Uczestników oprowadzać będzie architekt Jan Damięcki z JEMS architekci.

PERFUMIARNIA
W miejscu dawnej fabryki perfum przy parku Wilsona powstaje Perfumiarnia– nowy kompleks mieszkaniowy. Swobodna, ale uporządkowana geometria domów swoimi tektoniką, proporcjami, delikatnymi uskokami fasady i jakością wykończenia nawiązuje do charakteru ekskluzywnej Dzielnicy Johowa znajdującej się po drugiej stronie parku, najpiękniejszego przykładu poznańskiej secesji. Ukryte w zieleni nowoczesne
kamienice wyglądają jak przedłużenie ogrodu, ich wklęsłe elewacje, przysłonięte srebrną żaluzją zdają się wpasowywać w korony drzew, wrastać w parkową roślinność. Inwestycję wyróżnia XIX-wieczna dbałość o detale, widoczna także w projektowaniu przestrzeni wspólnych. Klatki schodowe podobnie jak w sąsiednich najpiękniejszych kamienicach Łazarza wyłożone są włoskim kamieniem. Poszczególne bryły połączą ogrody
zaaranżowane eleganckimi meblami miejskimi. Kwartał dopełnią odrestaurowane wnętrza XIX-wiecznego browaru Hoffmanna, w którym powstanie kameralna powierzchnia biurowa, Betonhaus najstarszy i jedyny istniejący do dziś pawilon targowy w parku Wilsona, w którym znajdzie się przestrzeń restauracyjna i eventowa oraz usytuowany przy ul. Głogowskiej hotel butikowy.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości:
PERFUMIARNIA.

Zapisy otwarte od 1 marca o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość
miejsc ograniczona.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Partnerzy projektu: GARVEST, Perfumiarnia, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

Grafika: Sonia Dubois