Wpisz tekst i naciśnij Enter

NAWW- prezentacja laureatów kat. WNĘTRZA

Zapraszamy na publiczną prezentację laureatów Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW). Podczas wydarzenia bliżej zapoznamy się z projektami, które nagrodzone zostały w kategorii WNĘTRZA. Prezentacje przedstawią architekta Magda Piotrowska z Koper studio, której projekt kliniki medycznej Reumedika otrzymał główną nagrodę w kategorii wnętrza NAWW 2023 oraz Martyna Zawieja z Zawieja studio – które za projekt Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport- otrzymała wyróżnienie w kat. wnętrza NAWW 2023. 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 marca o godzinie 18.00 w SARP social club 

19.03.2024 g. 18.00

SARP social club, Stary Rynek 56

Reumedika klinika medyczna, Poznań- laureat NAWW 2023

autorzy: Koper Studio Magda Piotrowska architektka, Olga Hausmann

uzasadnienie sądu: 

Nagrodę główną w kategorii wnętrze przyznano za projekt Kliniki Medycznej Reumedika. Zdjęcia obiektu pokazują bardzo umiejętne i świadome użycie kolorów we wnętrzu i budowanie dzięki nim przestrzeni tych wnętrz. Jednak nie to jest głównym elementem, który to ujął kapitułę nagrody. Na duże uznanie zasługuje umiar i skromność w doborze środków wyrazu, łączenie materiałów, dbałości o detal, który jest efektem nie wybitnego rzemiosła ale zauważenia go i wydobycia go z najprostszych elementów budynku.

W nagrodzonym projekcie na uznanie zasługuje zarówno decyzja Inwestorów oraz zauważalna, podczas wizji lokalnej, duma wynikająca ze współpracy z Architektami  jak i osobisty stosunek do przestrzeni.

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport, Poznań- wyróżnienie NAWW 2023

autorzy: Zawieja Studio – Martyna Zawieja

uzasadnienie sądu: 

Wyróżnienie zostało przyznane za bardzo świadome działania w przestrzeni ośrodka rehabilitacyjnego. Świadome użycie kolorów i dopracowanie podstawowych elementów budujących wnętrze sprawiło, że wnętrze wydaje się być zarówno bardzo wyraziste, zauważalne ale równocześnie pełniące rolę tła. Na uwagę zasługuje również akustyka pomieszczeń, często pomijana w podobnych obiektach – dzięki świadomemu użyciu materiałów udało się stworzyć przestrzeń sprawiającą wrażenie, możliwie jak na pełnioną funkcję,  przyjaznej. Pomimo dość ograniczonej dostępności – budynek jest prywatny – na słowa uznania zasługuje decyzja Inwestorów dotycząca zadbania o jakość przestrzeni, która zarówno podnosi komfort przebywania w niej jak i  również wpływa na jakość oferowanych w ośrodku usług.

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

PATRONI HONOROWI

Wojewoda Wielkopolski- Michał Zieliński, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak 

SPONSORZY 

Aliplast, BP2, AGC, Baumit 

PATRONAT MEDIALNY

Architektura i Biznes, WhiteMAD, Głos Wielkopolski,Architektura Murator, Radio 357

PARTNER WYDARZENIA 

Miasto Poznań