Wpisz tekst i naciśnij Enter

NAWW- prezentacja laureatów kat. BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ/ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA

Zapraszamy na publiczną prezentację laureatów Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW). Podczas wydarzenia bliżej zapoznamy się z projektami, które nagrodzone / wyróżnione zostały w kategorii BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ/ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA.

Prezentacje przedstawią architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie, których projekt Ogrodowy pawilon do jogi wraz z funkcjami towarzyszącymi w Przeźmierowie otrzymał wyróżnienie NAWW 2022,kat. BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ oraz Neostudio Architekci – którzy za projekt Skwer Usług Kultury – „Przystanek Edukacja” – otrzymali nagrodę w kategorii kat. PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, NAWW 2022.

16 kwietnia 2024 g. 18.00
SARP social club, Stary Rynek 56 w Poznaniu

Ogrodowy pawilon do jogi wraz z funkcjami towarzyszącymi w Przeźmierowie– wyróżnienie NAWW 2022,kat. BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

autorzy: Mili Młodzi Ludzie

uzasadnienie sądu:

Wyróżnienie przyznane zostało za wielką wrażliwość i finezję z jaką potraktowano zarówno nowy pawilon jak i i zastany kontekst. Niewielki obiekt powstał w  urządzonym ogrodzie przy ciekawym architektonicznie domu jednorodzinnym i – mimo, że nadano mu inny niż zastosowany w głównym budynku styl – absolutnie nie konkuruje z otoczeniem; sprawia wręcz wrażenie jakby stał w tym miejscu od zawsze. Kapituła doceniła także rozwiązania funkcjonalne (podział na pawilon główny i saunę z pokojem gościnnym) oraz formalne (górne doświetlenie sali do jogi, elewację z opalanego drewna).

Skwer Usług Kultury – „Przystanek Edukacja”, Wieleń– laureat NAWW 2022, kat. PRZESTRZEŃ WSPÓLNA

autorzy: Neostudio Architekci, architekci: Bartosz Dawid Jarosz, Paweł Świerkowski, Tomasz Sołtysiak

uzasadnienie sądu:

Kapituła dostrzega w tym projekcie nietuzinkowe i odważne rozwiązanie trudnego, ze względu na zastaną zabudowę, zagadnienia przestrzenno-architektonicznego. Autorzy zmierzyli się bezkompromisowo

z nisko jakościową architekturą sąsiednich pawilonów, proponując współczesną, oryginalną ich reinterpretacje w innym materiale, nieinwazyjną zarazem wobec układu ulicy. Podjęli jednocześnie ciekawy dialog z najbliższą kamieniczką zabudową oraz odnieśli się do społecznego przyzwyczajenia mieszkańców do istniejącego w tym miejscu przystanku. To projekt, który może wyznaczać nowy standard w dopełnianiu przestrzeni trudnych, stanowiących amalgamat architektury dawnej, tymczasowej, a zarazem nie lekceważący społecznych nawyków, przyzwyczajeń, tradycji miejsca.

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

PATRONI HONOROWI

Wojewoda Wielkopolski- Michał Zieliński
Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak

SPONSORZY

Aliplast, BP2, AGC, Baumit

PATRONAT MEDIALNY

Architektura i Biznes, WhiteMAD, Głos Wielkopolski,Architektura Murator, Radio 357

PARTNER WYDARZENIA

Miasto Poznań

Serdecznie zapraszamy!