Wpisz tekst i naciśnij Enter

Konkurs fotograficzny 25 edycji Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. J. B. Quadro

Z okazji tegorocznej, jubileuszowej edycji tej Nagrody Miasto Poznań zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym. Aby się do niego zgłosić, wystarczy przesłać jedno zdjęcie obiektu dotychczas uhonorowanego Nagrodą Quadro poprzez fotoportal.poznan.pl. Lokalizacje budynków można znaleźć na mapie.

Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane na plenerowej wystawie w samym centrum miasta – na pl. Wolności. Oprócz zaprezentowania swoich prac przed szeroką publicznością to także szansa na zdobycie 1000 zł brutto (główna nagroda) oraz wyróżnień rzeczowych (albumów fotograficznych oraz oficjalnych gadżetów Miasta).

Nabór prac do konkursu fotograficznego trwa do końca sierpnia br.
Zwycięzców poznamy na początku września.

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro jest jednym z najstarszych laurów architektonicznych w Polsce. Otrzymują ją autorzy najlepszych projektów zrealizowanych w Poznaniu. W tym roku zostanie wręczona po raz 25.

Patronem Nagrody jest Jan Baptysta Quadro, architekt epoki renesansu, który projektował m.in. przebudowę poznańskiego ratusza.

Nagroda im. J.B. Quadro przyznawana jest za najlepszy projekt i realizację obiektu architektonicznego oddanego do użytku w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody, zlokalizowanego w granicach miasta Poznania. Jednym z inicjatorów zorganizowania i powołania do życia tej Nagrody w 1999 roku było Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, którego działania w ostatnich latach wsparła Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP zostając w bieżącym roku współorganizatorem tego wydarzenia.

Pierwszym laureatem Nagrody był architekt Klemens Mikuła, który otrzymał statuetkę za projekt zespołu sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Maltańskim. W późniejszych latach nagrody przyznawane były również m.in. autorom projektów Starego Browaru, biurowca Bałtyk, hotelu „Puro”, kamienicy “Żelazko”, Bramy Poznania czy osiedla Nowy Strzeszyn.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Nagrody Quadro można znaleźć na stronie poznan.pl.

Organizatorzy Nagrody im. J.B. Quadro: Miasto Poznań, UWI Inwestycje, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP.