Wpisz tekst i naciśnij Enter

Projektor w domu 4°- NEON

Zapraszamy na czwarte wydarzenie w ramach cyklu filmowego Projektor w domu. Chcemy wspólnie przenieść się ze Śląska do stolicy…

Film NEON Eryka Bednarskiego, który obejrzymy wspólnie, to historia wyjątkowych neonów, które oświetlały warszawskie ulice przed wojną. Dokument przedstawia historyczno-polityczny kontekst ‚neonizacji’ stolicy w czasach realnego socjalizmu oraz los neonów po 1989 roku.
Film Bednarskiego ilustrują bogate materiały archiwalne – filmowe i fotograficzne, pokazujące głównie nocny wizerunek Warszawy z lat przedwojennych oraz z lat 50., 60., 70. i 80. Wywiady z plastykami, architektami, historykami sztuki, twórcami i wykonawcami neonów stanowią komentarz do filmu, a całość dopełnia skomponowana przez Daniela Blooma muzyka nawiązująca do klimatu miejsc i czasów, o których opowiada dokument.

UWAGA – zmieniamy godzinę projekcji!!!
Zapraszamy w najbliższy czwartek 9 kwietnia o godzinie 21.00 nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów na Facebooku, ale także naszych przyjaciół z innych miast.

Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, komentarze w danym wydarzeniu.
Link do filmu opublikujemy na profilu na Facebooku na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia https://bit.ly/2JNQU6Y
Projektor w domu
Inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek o g.21) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła.