Wpisz tekst i naciśnij Enter

Projektor w domu 8° – Ile waży ten budynek, Panie Foster

Przed nami ósmy seans w ramach cyklu PROJEKTOR w domu. Tym razem zapraszamy na spotkanie z angielskim architektem sir Normanem Fosterem już na najbliższy czwartek 7 maja br. o godzinie 21:00.

Ile waży ten budynek, Panie Foster” nie jest zwyczajnym filmem o architekturze. To opowieść o twórcy, swoista wystawa i audiowizualny album jego prac w jednym. Tandem hiszpańskich filmowców, Norberto López Amado i Carlos Carcas, odwiedził pół świata, aby przyjrzeć się najsłynniejszym dziełom architekta, takim jak przebudowany gmach Reichstagu, lotnisko w Pekinie czy najwyższy most świata, francuski wiadukt Millau. Każdy z budynków wznoszony wg projektu Brytyjczyka – czy jest to drapacz chmur czy centrum kulturalne, wpisuje się zawsze w tożsamość miasta, w jakim powstaje. Nikt tak jak Foster nie potrafi połączyć funkcjonalności, elegancji i nowatorskiej konstrukcji. Dokument pozwala również poznać bliżej człowieka jego życie prywatne, jego inspiracje, wpływ na nowoczesny dizajn, filozofię pracy – wszystko to wyłania się z rozmów nie tylko z samym twórcą, ale również z barwnym gronem jego znajomych i współpracowników, wśród których pojawiają się takie postaci jak, frontman grupy U2, Bono, kurator sztuki Cai Guo-Qiang czy znakomici artyści: Anish Kapoor, Richard Serra, Richard Long, Anthony Caro.

Zapraszamy nie tylko członków SARP Poznań i Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, czy naszych obserwatorów na Facebooku, ale także naszych przyjaciół z innych miast.

Mimo fizycznej odległości zależy nam na wspólnym doświadczeniu, dlatego prosimy o włączenie się poprzez posty, zdjęcia, czy komentarze.

Link do filmu opublikujemy na godzinę przed wydarzeniem https://bit.ly/2W2QErz

Projektor w domu

Inicjatywa Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu oraz Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, w ramach której zapraszamy wszystkich dwa razy w tygodniu (niedziela oraz czwartek o g.21) do wspólnego oglądania dokumentów o designie i architekturze. Filmy udostępniane przez nas zawsze będą pochodzić z legalnego źródła.