Wpisz tekst i naciśnij Enter

MOOD FOR WOOD 2021 – INTO THE WILD

Od 22 lipca do 1 sierpnia br. w Poznaniu odbędzie się ósma edycja warsztatów, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy.

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami.

Tegoroczna edycja skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Ich nieodkryte brzegi są niepowtarzalnym miejscem do obcowania z przyrodą, której nienaruszona tkanka  pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Ich wyjątkowy charakter – dzikiej przyrody zamkniętej w centrum metropolii zachęca zarówno do spacerów czy pikników, ale jest także jednym z ulubionych miejsc amatorów wędkarstwa i miłośników ornitologii. Z myślą o wszystkich odwiedzających organizowana jest edycja Into the Wild.

Studenci zaprojektują meble miejskie, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących ten teren, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

PARTNERZY
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Miasto Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, BUT Cottbus, Lasy Poznańskie, Centrum Inicjatyw Lokalnych, Leniar, Festool

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz ze środków finansowych Miasta Poznań

PATRONI MEDIALNI
Architektura i Biznes, Architektura Murator, RZUT, WhiteMAD Magazine, Baunetz

KONTAKT
moodforwood.workshops@gmail.com

STRONA INTERNETOWA
www.moodforwood.com