Wpisz tekst i naciśnij Enter

PROJEKTOR – Experimental city + wstęp o utopiach

22 lutego 2022 roku

Zapraszamy na drugi pokaz cyklu filmowego PROJEKTOR.
Podczas kolejnego spotkania obejrzymy wspólnie dokument Chad’a Freidrichs’a pt. Experimental City. Wstęp o architektonicznych utopiach zaprezentuje – architekt Piotr Kamiński.

TEKST Piotra Kamińskiego

data: 3.03.2022 g. 18.00
miejsce: SARP social club – Stary Rynek 56

Experimental City
reż. Chad Freidrichs

The Experimental City to dokument o projekcie Minnesota Experimental Cityproject, futurystycznej próbie rozwiązania problemów urbanistycznych poprzez stworzenie od podstaw pełnowymiarowego miasta w odludnych lasach północnej Minnesoty. U podstaw tej historii leży postać znanego naukowca, wynalazcy i autora komiksów Athelstana Spilhausa, któremu marzył się nowy gatunek zaplanowanego miasta – miasta prawdziwie eksperymentalnego, które wciąż zmienia się, aby znaleźć funkcjonalne rozwiązania urbanistyczne. Była to fascynująca wizja, która miała wpływowych zwolenników, za którą stało setki ekspertów i własna agencja stanowa. Nie wszyscy jednak zgadzali się z taką nowomodną wizją przyszłości.

Film z polskimi napisami.

Wstęp wolny.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

Partnerzy: Lena Lighting (https://lenalighting.com/)

PROJEKTOR to cykl spotkań realizowanych przez SARP Oddział Poznań wraz z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Każdej projekcji towarzyszyć będzie krótka prezentacja zaproszonego gościa.