Wpisz tekst i naciśnij Enter

NAWW 2021 – prezentacja laureata kat. MŁODY TWÓRCA

22 marca 2022 roku

Zapraszamy na kolejne spotkanie z laureatami Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2021. Tym razem spotakmy się z Iwo Borkowiczem z JEJU. studio, który nagrodzony został w kategorii MŁODY TWÓRCA. Spotkanie z architektem poprowadzi architekt Borys Wrzeszcz – laureat I edycji NAWW w tej samej kategorii, a prywatnie kuzyn Iwa.

Porozmawiamy na temat sytuacji młodych architektów w naszym kraju.
O najnowszych projektach laureata oraz planach na przyszłość.

29.03.2022 g. 18.00
SARP social club, Stary Rynek 56 w Poznaniu

Iwo Borkowicz prowadzi JEJU.studio, pracownię architektoniczną znaną z szerokiego spektrum projektów, od obiektów rzeźbiarskich przez wnętrza, budynki po masterplany. Równolegle jest współautorem szeroko publikowanych rzeźb publicznych „Totemy” w Poznaniu, instalacji „Niech żyje palma” w Aguedzie w Portugalii oraz autorem złotej stacji meteorologicznej „Snow Guarantee” w Bad Gastein w Austrii. Iwo Borkowicz jest laureatem Young Talent Architecture Award 2016 przez Fundació Mies van der Rohe oraz EAAE Prize przez European Architectural Medals Committee. W 2017 roku Iwo został wybrany jako jeden z „20 młodych projektantów, którzy kształtują przyszłość projektowania” przez Design Indaba, World Design Events i Dutch Design Week.

W finale kategorii MŁODY TWÓRCA decyzją Sądu Konkursowego nagrodę otrzymał Iwo Borkowicz. Nagroda została przyznana za: – realizacje i konsekwentne działania z pogranicza architektury i wydarzeń artystycznych, podejmowane w interdyscyplinarnych, zaangażowanych społecznie zespołach, którym przyświecają cele edukacyjne dotykające problemów związanych z jakością życia, niszczącą planetę aktywnością człowieka, kryzysem klimatycznym, zrównoważonym rozwojem, cyrkulacją materii – talent, wrażliwość i twórczą energię, które umożliwiły zespołowe wykonanie i realizację projektu ośrodka edukacyjnego dla uchodźców z Burundi w tanzańskiej miejscowości Ulyankulu (inicjatywa WAYAiR Foundation).

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

SPONSOR GŁÓWNY NAGRODY
Aliplast

SPONSOR
Equitone

PARTNERZY NAGRODY
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Baumit, Wienerberger, Sunroof Polska

PARTNER WYDARZENIA
Miasto Poznań

PATRONAT MEDIALNY
Architektura i Biznes, Architektura Murator, WhiteMAD, Zawód: Architekt, Radio Poznań, Głos Wielkopolski