Wpisz tekst i naciśnij Enter

DOMOKRĄŻCY III – odc. 2 Nowy Strzeszyn

Zapraszamy na kolejny odcinek III sezonu serii DOMOKRĄŻCY

Tym razem zawitamy w domu młodej polsko-włoskiej rodziny, która na swoje miejsce na ziemi wybrała wielokrotnie nagradzane osiedle mieszkaniowe zaprojektowane przez pracownię INSOMIA – NOWY STRZESZYN.

Nowy Strzeszyn to założenie, będące poszukiwaniem czegoś między domem a mieszkaniem – synergią zalet obu. Ludzka skala skorelowana z faktycznymi potrzebami człowieka zaowocowała zaprojektowaniem racjonalnych, funkcjonalnych, kompaktowych i energooszczędnych domów/mieszkań. Urbanistyka osiedla to efekt unikania konfliktów z istniejącą zielenią, zabudowa między drzewami. Poszanowaniem tego, co zastane. Przestrzenie wspólne, tajemnicze przejścia, kameralne placyki. Miejsca sprzyjające integracji międzysąsiedzkiej oraz własne ogrody pozwalające skryć się w poszukiwaniu prywatności. Osiedle to próba poszukiwania alternatywy dla wysokiego budownictwa wielorodzinnego. Poznamy polsko-włoską rodzinę która opowie nam jak się mieszka na osiedlu – które szuka nowych rozwiązań w dziedzinie architektury mieszkaniowej, laureata Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. J. Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną w 2021 roku. Jak na Poznań patrzą mieszkający w nim imigranci?

Premiera online 25 października (wtorek) godzina 18.00 na stronie internetowej www.domokrazcy.com oraz na kanale YT : https://www.youtube.com/channel/UCWnp-Vhgs76wZFATGAkzuug

UWAGA NOWA STRONA PROJEKTU !

www.domokrazcy.com

DOMOKRĄŻCY

Unikalne historie, interesujący mieszkańcy, różne metraże, wnętrza znane dotąd jedynie lokatorom i ich gościom. Teraz każdy ma szanse poznać różne oblicza domów i mieszkań – w filmach i spotkaniach z cyklu DOMOKRĄŻCY.

Projekt jest próbą zanotowania dzisiejszych sposobów zamieszkania oraz myślenia o domu, jego historii oraz przyszłości. DOMOKRĄŻCY pokażą zarówno lokale z bogatą historią, jak i te dopiero obrastające w ciekawe opowieści. Widać będzie meble dziedziczone od pokoleń, sprzęty kolekcjonowane lub uratowane przed wyrzuceniem, ale i uniwersalny design ze szwedzkiej sieciówki.

O wszystkim opowiadać będą sami mieszkańcy, którzy zaproszą widza nie tylko do salonu czy kuchni, ale też sypialni, łazienek lub pracowni. Opowieści gospodarzy oraz ich otwartość sprawiają, że DOMOKRĄŻCY to nie podrasowana relacja z wnętrzarskiego magazynu, a raczej sympatyczna i niezobowiązująca wizyta, w której może wziąć udział nie tylko pasjonat architektury i wnętrz, ale – po prostu – każdy.

STRONA INTERNETOWA:

ORGANIZATORZY:

SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Centrum Otwarte, Fundacja Made in art

PARTNERZY:

Miasto Poznań, Miasto Brno, Instytut Polski w Pradze, Czeskie Centrum, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, NAIU, Lena Lighting, MAKE MAKE

Zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Poznań.

MEDIA:

Architektura i Biznes, IKS, Radio Afera, WHITEMAD