Wpisz tekst i naciśnij Enter

MOOD FOR WOOD 2023 – Find balance

Poznaniu pod koniec czerwca – 18.06-29.06.2023, jej uczestnikami będą studenci i młodzi projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Edycja Find balance
18.06-29.06.2023

“Find balance!” tak brzmi idiom tegorocznej edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood.

Ostatnio trudno złapać równowagę. Pandemia, wojna, inflacja i polityka solidnie nami rozkołysały. Na sprawy globalne nie mamy większego wpływu. Równowagę odzyskujemy zatem częściej w mniejszej skali i na własną rękę – w parkach, nad wodą, w lesie. Takie miejsca mogą być jeszcze bardziej przyjazne i atrakcyjne dzięki nietypowym i atrakcyjnym formom małej architektury. Takim jakie od … lat tworzą uczestnicy warsztatów Mood for Wood.

Czas zatem ogłosić kolejną… edycję warsztatów. Pod koniec czerwca studenci i młodzi projektanci zajmą się terenem wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W tym roku będzie okazja wypłynąć na dość szerokie wody (choć dosłownie rzecz biorąc – na ich brzegu). Teren wokół Jeziora Maltańskiego jest bowiem bardzo rozległy i różnorodny. O wiele nudniej prezentują się za to ustawione przy na nim ławki lub siedziska. Jest ich poza tym za mało. Dlatego w ramach warsztatów powstaną bardzo potrzebne nowe miejskie meble dla sześciu nad maltańskich lokalizacji .

Projektowanie dla maltańskich terenów będzie szansą na twórcze wpisanie się w bardzo ciekawie i spójnie zaprojektowany kompleks sportowo-rekreacyjny wybudowany w latach 80. XX w. według projektu Klemensa Mikuły. Udane postmodernistyczne formy budynków, pomostów i urządzeń mają szansę stać się inspiracją dla młodych twórców. Może być też przeciwnie: gdy zaproponowane formy staną w kontrze do wyrazistej maltańskiej architektury.

Jakkolwiek się stanie, poznańska Malta zyska nowe atrakcyjne elementy, uczestnicy warsztatów – wyjątkowe praktyczne doświadczenie, a Poznaniacy – wygodne meble do łapania codziennej równowagi. Budowanie z drewna – zgodne z duchem zrównoważonego rozwoju – z pewnością pomoże znaleźć różnie rozumiany życiowy balans w jednej z najciekawszych przestrzeni stolicy Wielkopolski.

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com. Rekrutacja na warsztaty kończy się 25 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo w przeciągu 3 dni od zakończenia rekrutacji.

Koszt 150 euro/ 600 złotych
W cenę warsztatów wliczone jest:

  • Nocleg w Poznaniu (18.06-29.06)
  • Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)
  • Przerwy kawowe
  • Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce – komunikacją publiczną 2 klasa), studenci z Czech- dojazd z Brna lub Pragi, studenci ze Słowacji – dojazd z Bratysławy, studenci z Węgier – dojazd z Gyor lub Budapesztu)
  • Komunikacja publiczna w Poznaniu
  • Szkolenie BHP – zakończone certyfikatem
  • Materiały do pracy warsztatowej
  • Zestaw gadżetów z logo warsztatów

STRONA INTERNETOWA
www.moodforwood.com

ORGANIZATORZY
SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny

KOORDYNATORZY
Magda Wypusz, Ada Kocieniewska, Maria Dondajewska

PARTNERZY
Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Miasto Poznań, CIL- Centrum Inicjatyw Lokalnych, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, Ambasada Węgier w Warszawie, Instytut Węgierski w Warszawie, Erasmus +,Festool, Leniar.

PATRONI MEDIALNI
Architektura i Biznes, Whitemad Magazine, archinfo.sk, archiweb.cz, earch.cz, epiteszforum.hu

KONTAKT
moodforwood.workshops@gmail.com
Magda Wypusz, tel. 884300474

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania – przy pomocy narzędzi partycypacyjnych – wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble – ale decydują także całkowicie o ich formie.  Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt  są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały,  z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.