Wpisz tekst i naciśnij Enter

NOWY PLAN- EAMES ARCHITEKT I MALARKA-film

FILM: EAMES ARCHITEKT I MALARKA 

Film opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów – jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Spotkanie już 21 listopada o 18.00, wstęp wolny. Wykład poprzedzający projekcję poprowadzi Krystyna Łuczak-Surówka.
Dokument przedstawi nie tylko ich życie prywatne, ale i najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu oraz początków ery komputerowej. Charles i Ray Eamesowie to ikona amerykańskiego designu. Ona malarka, on architekt, przez ponad cztery dekady byli jednymi z najważniejszych projektantów w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszym filmie dedykowanym Eamesom zaprezentowane są nie tylko ich najważniejsze osiągnięcia, ale też liczne zainteresowania. Autorzy najbardziej znani ze swoich charakterystycznych mebli ze sklejki i tworzyw sztucznych, byli wszechstronnymi artystami. Interesowała ich fotografia, filmy, architektura wnętrz, grafika, a nawet projektowanie zabawek.

Twórcy filmu dokumentalnego „Eames: architekt i malarka” opowiadają historię założycieli słynnego „Eames Office”, które przez 40 lat było miejscem, gdzie przecinały się doświadczenia architektów, designerów, malarzy, rzeźbiarzy, technologów. Ich firma dzięki koncentracji na interdyscyplinarności i tkwiącym w niej potencjale przełamywała bariery myślenia o projektowaniu i stała się w tamtych czasach jednym z najbardziej kreatywnych miejsc Ameryki.

Wstęp przed projekcją wygłosi Anna Grabowska- Konwent 

data: 12.12.2023 g. 18.00

miejsce: SARP social club, Stary Rynek 56, Poznań
 

Dofinansowanie ze środków Miasta Poznania
Organizatorzy: SARP Poznań, Centrum Otwarte, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Fundacja made in art
Partnerzy: Miasto Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP