Wpisz tekst i naciśnij Enter

14. Westival Sztuka Architektury

data publikacji: 5 maja 2022 roku

Na przestrzeni lat szczeciński WESTIVAL –  SZTUKA  ARCHITEKTURY stał się marką rozpoznawalną nie tylko w naszym kraju, ale również poza granicami Polski. W tym roku historia zatoczyła koło – powracamy do macierzy, miejsca w którym narodził się WESTIVAL. „Willa Lentza – nowa przestrzeń dla kultury” ponownie otwiera przed nami swoje odświeżone podwoje i już 11 maja przywita naszych Gości.

14. WESTIVAL odbędzie się pod hasłem “PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEJ ARCHITEKTURY, NA KTÓRĄ CZEKAM”, a Kuratorem tegorocznej edycji jest architekt Piotr Śmierzewski: Główna wystawa 14. edycji Westivalu będzie próbą przedstawienia stanu najnowszej architektury Polskiej. Przygotowana przez SARP Szczecin ekspozycja MŁODA POLSKA będzie pokazywała prace kilkunastu subiektywnie wybranych pracowni. Chcemy pokazać proces twórczy młodego pokolenia polskich architektek i architektów przez prezentację szkiców, ilustracji, modeli. Prezentacja będzie miała charakter mobilny i po zakończeniu Westivalu będzie pokazywana także w innych polskich miastach.                                                                               

Wystawę uzupełniać będzie TOŻSAMOŚĆ. 100 LAT POLSKIEJ ARCHITEKTURY, ekspozycja przygotowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, uzupełniona o kontekst lokalny związany z urbanistyką i architekturą Szczecina. Zestawienie tych dwóch perspektyw będzie główną osią dyskusji panelowych. W czasie trwania Westivalu chcemy spojrzeć na intelektualną kondycję współczesnej architektury w Polsce.

Szczegółowy program wydarzenia